Main » 2009 » Octombrie » 19 » FINAL / POLI IAŞI - STEAUA 0-2 / (Dayro '86, Szekely '90+2)
17:47
FINAL / POLI IAŞI - STEAUA 0-2 / (Dayro '86, Szekely '90+2)
Steaua rămâne neînvinsă pe teren străin în această ediţie de campionat. Elevii lui Stoichiţă au câştigat duelul de la Iaşi, cu Politehnica, prin golurile marcate de Dayro Moreno şi Szekely.

Stoichita pare tentat sa trimita in teren urmatoarea garnitura de start la Iasi: Zapata - Golanski, Ghionea, I. Rada, Filip - Szekely, Onicas, Toja, Nicolita - Kapetanos, Surdu.

Rezerve: Tatarusanu, Grzelak, Tudose, E. Baciu, Ochirosii, Dayro, Plesan.

Meciul va fi transmis in direct de Antena 1 .

Minutul 1: Fluier de start la Iasi.

Minutul 3: Szekely centreaza defectuos, iar Rada nu mai poate ajunge mingea.

Minutul 5: Toja recupereaza un balon, i-l trimite lui Szekely, insa acesta il scapa in afara terenului.

Minutul 10: Ocazie uriasa pentru ros-albastri. Surdu reia cu capul, insa iesenii resping de pe linia portii.

Minutul 12: Replica pe masura din partea iesenilor. Cristi Bratu trimite spre vinclu, dar Zapata respinge cu un reflex formidabil.

Minutul 16: Nicolita centreaza bine spre coltul lung, insa ros-albastrii au ratat intalnirea cu mingea.

Minutul 20: Ghionea intervine salvator, mingea ajunge la Ignatov, ieseanul suteaza in blocaj, iar apoi ros-albastrii indeparteaza pericolul.

Minutul 26: Pasa excelenta data de Toja, insa Kapetanos suteaza imprecis.

Minutul 35: Bersnjak incearca o pasa filtranta pentru Cristi Constantin, insa trimite gresit.

Minutul 38: Ghionea intervine decisiv la Cristi Constantin, iesenii cer fault, insa Avram lasa jocul sa continue.

Minutul 41: Kapetanos inscrie cu capul din pozitie regulamentara, insa tusierul semnalizeaza ofsaid si anuleaza golul.

Minutul 45+1: Pauza in Copou. 0-0

Minutul 46: Filip este inlocuit cu Eugen Baciu.

Minutul 52: Cartonas galben pentru Juan Carlos Toja.

Minutul 55: Nicolita reuseste o cursa excelenta in banda stanga, centreaza din cadere, mingea ajunge la Surdu, iar acesta suteaza in blocaj.

Minutul 64: Ocazia meciului ii apartine lui Toja. Columbianul patrunde frontal, salta mingea peste portarul iesenilor, insa o trimite in bara transversala.

Minutul 68: Dayro Moreno intra in locul lui Kapetanos

Minutul 78: Pecnik suteaza din marginea careului, dar Zapata retine cu siguranta.

Minutul 82: O noua ocazie pentru Steaua. Rada trimite in bara in urma unei lovituri libere.

Minutul 86: Dayro Moreno suteaza sec la coltul lung din unghi. 1-0.

Minutul 90+2: Steaua isi dubleaza avantajul. Szekely suteaza din marginea careului, Branet nu reuseste sa respinga, iar mingea intra in poarta.

Minutul 90+3: Fluier final la Iasi. Steaua obtine cele trei puncte la capatul unui joc extrem de disputat.

Stelisti
Vizualizari: 3024 | Adaugat de: CataLiNNN | Steaua Tags: Etapa viitoare, Poli Iasi, liga 1 romania, steaua, Clasament | Nota: 5.0/2