Main » 2009 » Septembrie » 28
Mijlocaşul Stelei spune că a efectuat un control medical în urma căruia s-a descoperit că accidentarea sa nu este atât de gravă pe cât s-a crezut iniţial şi că va lua o pauză de doar 7 zile, urmând ca săptămâna viitoare să revină la antrenamente.

"Nu am ruptură musculară, aşa cum am văzut că s-a vehiculat. Accidentarea mea este mult mai uşoară şi o să stau cam 7 zile, iar săptămâna viitoare o să mă pregătesc normal. E bine că nu am ruptură pentru că ar fi fost nasol, stăteam mult mai mult.

Îmi pare rău că m-am accidentat, pentru că poate aş fi fost convocat la echipa naţională pentru meciurile cu Serbia şi Insulele Feroe. Pe de altă parte însă, pot profita de pauză ca să nu forţez revenirea. Urmează acum ... Read more »
Vizualizari: 853 | Adaugat de: Ady | Data: 28-Sep-2009 | Comments de la Stelisti (0)

Veşti bune pentru mijlocaşul Cristi Tănase. Accidentat ieri la Braşov, acesta va sta departe de gazon doar trei zile, deşi verdictul iniţial al medicilor a fost ruptură.
Tănase va reveni la antrenamente peste trei zile, însă nu va putea fi folosit nici la Enschede, cu Twente, şi nici în campionat, cu Gloria Bistriţa, pe 4 octombrie. Cel mai probabil, acesta va juca din nou pentru ros-albaştri în disputa cu Poli Iasi, pe 17 octombrie.

Stelisti

Etapa a opta a insemnat o deplasare grea pentru Steaua. Pe stadionul Tineretului, echipa ros-albastra a intalnit pe FC Brasov, liderul Ligii 1 pana in aceasta etapa. A fost un meci nebun, cu numeroase ocazii de o parte si de cealalta si care s-a terminat la egalitate, 0-0.

1.Zapata - 31.Ninu, 24.Ghionea(cpt.), 5.Rada, 18.Marin - 7.Szekely, 26.Bicfalvi, 19.Ionescu, 16.Nicolita - 28.Stancu, 9.Kapetanos

Steaua a inceput puternic, avand prima mare ocazie a partidei. In minutul 2, Szekely a pornit o cursa pe dreapta, a centrat pentru Kapetanos iar grecul a trecut la cativa centimetri de deschiderea scorului. In ciuda inceputului bun al stelistilor, brasovenii au condus ostilitatile si au dominat prima repriza.

Norocul si forma de zile mari a lui Zapata au facut ca tabela sa ramana neschimbata la pauza. Portarul columbian a avut foarte mult de lucru in prima repriza. A avut doua interventii fantastice in minutul 8 reusind sa scoata de sub bara capu ... Read more »
Vizualizari: 1138 | Adaugat de: CataLiNNN | Data: 28-Sep-2009 | Comments de la Stelisti (0)