Main » 2009 » Septembrie » 24
"Centralul" bucureştean a fost delegat de CCA la meciul din etapa a 8-a Braşov - Steaua, programat duminică, de la ora 20:00

Tudor va fi ajutat de Cristian Nica şi Octavian şovre, iar arbitrul de rezervă este Sebastian Colţescu.

Meciul FC Braşov - Steaua este duminică, de la ora 20:00, în direct pe Antena 1.

Alenxadru Tudor a fost delegat la partida Werder Bremen -Athletic Bilbao, programat joi, 1 octombrie, în Europa League. El va fi ajutat de asistenţii Cristian Nica şi Aurel Oniţa, de asistenţii suplimentari Ovidiu Haţegan şi Marius Avram, iar arbitru de rezervă va fi Radu Petrescu. Observator de arbitri va fi portughezul Vitor Melo Pereira.

... Read more »

Vizualizari: 891 | Adaugat de: CataLiNNN | Data: 24-Sep-2009 | Comments de la Stelisti (0)

Dorin Goian a fost pus la zid de presa italiană după debutul său la Palermo în partida cu AS Roma, scor 3-3, fiind notat cu 4,5 .

Stelisti

"A fost nervos, a luat un cartonaş galben în debutul meciului şi apoi a riscat să fie eliminat. A fost cel mai slab din apărarea sicilienilor", a scris calciomercato.it.
"Dorin Goian provine din şcoala românească de fotbal atît de dragă lui Walter Zenga, dar a picat primul său examen important. A fost un simplu jalon în calea slalomiştilor Totti şi Taddei. A jucat cea mai mare parte a meciului datorită arbitrului Gianluca Rocchi, care l-a iertat de un ... Read more »

Steaua a pasit cu dreptul in Cupa Romaniei, reusind sa castige meciul cu FCM Bacau cu 2-0, prin dubla lui Kapetanos.

Stoichita a trimis in teren urmatorul 11:

1.Zapata - 17.Baciu, 24.Ghionea, 5.Rada, 18.Marin - 7.Szekely, 26.Bicfalvi, 19.Ionescu, 16.Nicolita - 9.Kapetanos, 28.Stancu

Rezerve: Lungu - Onicas, Ninu, Ochirosii, Bitfoi, Tanase, Tudose

Pe stadionul Municipal din Bacau, Steaua a inceput tare meciul si a deschis repede scorul. In minutul 8, Kapetanos primeste o pasa pe culoar de la Petre Marin, scapa de fundasii centrali bacauani, intra in careu si ridica mingea peste Ignatescu. Au urmat repede inca doua ocazii mari ale Stelei prin Stancu si acelasi Kapetanos in minutele 12 si 18. Bacaul s-a vazut doar pe final de repriza, cand au si reusit cateva minute de dominare. In ciuda numeroaselor ocazii steliste, la pauza, scorul a fost 1-0 pentru "militari".

A doua repriza nu a fost cu nimic schimbata fata de prima. Kapet ... Read more »